Στον γενέλθιο τόπο, το Ηράκλειο, δίπλα στο γήπεδο της ομάδας που λάτρεψε, “επέστρεψε” χθες ο μεγάλος τραγουδοποιός, Μανώλης Ρασούλης. Η προτομή του βρίσκεται πλέον στο παρκάκι, στην οδό Πετλέμπουρη, πίσω από από τη θύρα 1 του γηπέδου του ΟΦΗ, που ονομάζεται και “πάρκο Μ. Ρασούλη”. Κοντά εκεί είναι το σπίτι του, εκεί που γεννήθηκε.
Στην εκδήλωση παραβρέθηκε η κόρη του Μ. Ρασούλη, Ναταλία, που ήταν ιδιαίτερα συγκινημένη για την ανταπόδοση της τιμής στον μεγάλο Ηρακλειώτη.
Δείτε φωτογραφίες του Στέφανου Ραπάνη από το imageonline
![](https://www.candiadoc.gr/wp-content/uploads/2019/09/rasoylis11.jpg)
![](https://www.candiadoc.gr/wp-content/uploads/2019/09/rasoylis-kori.jpg)
![](https://www.candiadoc.gr/wp-content/uploads/2019/09/rasoylis2.jpg)
![](https://www.candiadoc.gr/wp-content/uploads/2019/09/rasoylis-3.jpg)
![](https://www.candiadoc.gr/wp-content/uploads/2019/09/rasoylis-1.jpg)
![](https://www.candiadoc.gr/wp-content/uploads/2019/09/rasoylis-4.jpg)
![](https://www.candiadoc.gr/wp-content/uploads/2019/09/rasoyl.jpg)